Kopjáss Istvánt váratlanul az alföldi nagyváros főügyészévé választják. Az addig névtelen hivatalnok hirtelen az érdeklődés középpontjába kerül. Társaságát keresik főtisztviselők, a főméltóságok és előkerülnek a rég nem látott rokonok.
"Mindenki az ismeretségből akar hasznot húzni: ki pénzt kér, ki kapcsolati tőkét kovácsolna. És a főügyész szinte észrevétlenül lesz része a tisztességtelen játszmáknak."
"A Weöres Sándor Színház előadásának minden szava eredeti, Móricz Zsigmond tollából való."
Jordán Tamás - rendező
"Azt kell mondjam, sajnos, hogy mióta Móricz megírta, abból a szempontból világ szinte semmit sem változott. Ahogyan a figurákat bemutatja, ahogy a közéletről, a visszaélésekről beszél, az sokáig jellemző lesz."
Csak egy valaki látja, hogy az addig becsületes, családszerető férfi a vesztébe rohan: a feleség, Lina, aki folyton óvatosságra inti férjét.
Nagy Cili - színművész
"Nem lehet egyik napról a másikra megváltozni, nem lehet egyik napról a másikra új életet kezdeni. Ez nem működik így, mert akkor az ember besározódik."
Pazarlás, korrupció, panama és elhallgatás - Zsarátnok város dzsentrivilágának jellemzői, amik végül Kopjáss tragédiájához vezetnek. A pergő ritmusú előadást Jordán Tamás rendezte. A filmszerű jelenetsorozat megvalósításához a forgószínpadot használták. A Rokonok premierje március 14-én lesz.
Hírek
Móricz Zsigmond Rokonok című regénye a Weöres Sándor Színház színpadán
Az 1932-ben, a gazdasági világválság idején születtett regény sajátos ábrázolását adja a kor társadalmi-gazdasági viszonyainak. Ezt viszi most színpadra a Weöres Sándor Színház, Jordán Tamás rendezésében. Az előadást a nagyközönségnek szerdán mutatják be.