"Egy, kettő...három"
Jordán Tamás nem számolni tanítja a Fő téren összegyűlt több száz diákot, hanem a vers különös dallamára hangolja őket. Karjelzéseivel adja meg a hömpölygő ritmust.
Jordán Tamás
“Azt is javasolja Weöres Sándor, hogy olvassunk idegen nyelveken is verseket, amiket nem is értünk egyáltalán, de rögtön ráérzünk a dallamából, a ritmusából valamire.’”
Iváncsics Ági és osztálytársai a Paragvári úti iskolából jöttek, ahol tegnap már ismerkedtek a verssel.
Iváncsics Ágnes - tanuló, Paragvári úti Általános Iskola
Igen, készültünk erre a napra, már a tanárom tegnap odaadta a verseket és elolvastuk irodalom órán. Szeretem Weöres Sándort és a verseit is.
A világon legalább egymilliárd ember soha nem vett még könyvet a kezébe - figyelmeztetett az oktatási bizottság elnöke.
Sági József
"Egy gyorsan változó....de szerencsére egy-kettő megmaradt, ilyen az olvasás."
Fűzfa Balázs összegyűjtötte az általa legszebbnek ítélt 12 magyar verset és Jordán Tamással megszervezte a Nagy versmondás programsorozatot.
Fűzfa Balázs-irodalomtörténész
“Az, hogy a költészet visszataláljon ősi formáihoz, a közösségiséghez és a hangzó beszédhez, és ennek segítségével valami olyan élményt adjunk a diákok, felnőttek számára, ami másként megszerezhetetlen pótolhatatlan. Hogy világos legyen mindenki számára, hogy irodalom nélkül lehet élni, csak nem érdemes.”
A szervezők szerint sikerük bizonyítéka, hogy országszerte több ezer diák és számos ismert ember csatlakozott a kezdeményezésükhöz.
Szigeti Brigitta - tanuló, Premontrei Gimnázium
Nagyon szeretem az irodalmat, közel áll a szívemhez, mert szerintem a költők a vers formájában tudják a legjobban leírni érzelmeiket. És....a legjobb vers, a Szeptember végén, azt nagyon szeretem.
A nagy versmondás plusz egy állomással, szeptemberben az erdélyi Koltón zárul, ahol számot vetnek a hat éven át tartó programsorozat eredményeiről, tapasztalatairól.