
A legbelső szív című kisjátékfilmben egy autista kisfiúval találkozunk, akit különcsége miatt bántalmaznak az iskolatársai. Az online térben azonban barátokra lel, velük rendszeresen kommunikál, miközben játszik. A szülei aztán egyszer csak elutaznak, így a nagyapjával kell töltenie pár napot. A filmben szépen lassan kibontakoznak a hasonlóságok a fiú és nagyapja között. Az alkotással a 19 éves speciális filmes Gömbös Olivér álmát váltotta valóra az alkotócsoport. Olyan ismert színészek csatlakoztak a projekthez, mint Csuja Imre és Mucsi Zoltán. Gömbös Olivér a Magyar Speciális Mozgókép Egyesület filmfesztiváljainak állandó díjazottja, illetve a Színház- és Filmművészeti Egyetem díjait is elnyerte az utóbbi években. A legbelső szív amellett, hogy tanulságos, humorosan és érzékenyen mutatja be az autizmus sokszínűségét. Ezt a filmet láthatták kedden délután a Bolyai gimnázium tizedik osztályos tanulói.
Szőnye Viktória - tanuló, Bolyai János Gimnázium
“Minden ember egyenlő és senkit nem szabad elítélni semmi miatt, mivel, hogy belül minden értékünk egyforma és mindenkit szeretni kell.”
Az érzékenyítő vetítés után beszélgetés vette kezdetét. A gyerekek kérdéseire Bárdosi Emőke, Simon-Nagy Rita és Boros Zsanett gyógypedagógusok válaszoltak. Szó volt többek között arról, hogy a diáktársaknak mekkora szerepe van abban, hogy az autizmussal élő fiatalok hogy érzik magukat a mindennapokban.
Bárdosi Emőke - gyógypedagógus
“Minden generációnak kell, hogy legyen már tudása arról, hogy mi az az autizmus. Nemcsak a világnap közeledtével, hanem általában fontos az, hogy megértéssel tudjanak fordulni akár az iskolatársaik felé, akár a társadalomban élő bármilyen ismerősök felé, aki érintett akár autizmusban, akár bármilyen más eltérő fejlődésmenet kapcsán.”
Az érzékenyítő vetítés az Oktatási Hivatal Bázisintézmények Jógyakorlat Megosztása program keretében jött létre.
Trailer:
https://.com/watch?v=4wCM1-gtzCc