A forgácslapgyártáshoz többségében villamosenergiát, kisebb részben földgázt és biomasszából származó energiát használnak fel. A Zanati úti gyáregység mindössze 15 perc alatt fogyasztja el egy háztartás egész éves villamosenergiaigényét. A fenntartható fejlődés és energiatudatosság jegyében, az uniós és hazai klímastratégiával összhangban készült el legújabb zöldberuházásuk: másfél futballpályányi területen 5100 darab napelem panelt helyeztek el a gyáregységek tetején, minden lehetséges helyet kihasználva. A rendszer teljesítménye 2,3 MW, ami ezer háztartás energiaigényének felel meg. Így 2,8 százalékkal tudják csökkenteni a fosszilis eredetű villamoserenrgia-felhasználást, és 700 tonnával mérséklik a szén-dioxid-kibocsátást.
David Brenner - vezérigazgató, Kronospan
"A fenntarthatóság fontos tényező számunkra. Itt Magyarországon ez a napelempark az első mérföldkő, hogy megújuló energiával állítsuk elő termékeinket, és természetesen energiatudatosak legyünk."
"Ez az új létesítmény egy lépéssel közelebb visz minket a fenntarthatóbb jövő felé."
Marco Talesz műszaki igazgató arról beszélt, hogy más cégeket is erre szeretnének inspirálni. Nemény András úgy fogalmazott, ma a klímaválság árnyékában az igazi küzdelem a tenni akarók és a beletörődők között dúl, a FALCO példát mutat tenni akarásból.
Nemény András - polgármester
"Rengeteg példáját mutatták a társadalmi felelősségvállalásnak. Segítették óvodáinkat, iskoláinkat, a színházat, idősotthont létesítettek, rendezvényeket támogattak. A mostani beruházás pedig Magyarország és Szombathely szempontjából is a CO2 kibocsátás csökkentésében léptek nagyot és utattak példát, ezért hálásak vagyunk."
Hende Csaba üdvözölte a környezettudatos törekvéseket és a zöld szemléletet, egyúttal azt kérte, hallja meg a vállalat a környéken élők szavát is, és orvosolják a problémáikat. Ebben felajánlotta segítségét.
Hende Csaba - országgyűlési képviselő
"Minden olyan lépés, ami csökkenti az importálandó külföldi földgáz vagy egyéb energiahordozó mennyiségét, az áldásosan hat Magyarország minden lakójára, benne a szombathelyiekre is."
Kárándi Sándor energiamenedzser elmondta, a napelempark próbüzeme idén nyáron sikeresen lezajlott, ma már egy teljes gyártósort képesek kiszolgálni zöld energiával. Az új naperőművet szimbolikusan, kábelek összekapcsolásával helyezték üzembe, a végén felvillant egy izzó. Már folyik a második fejlesztési ütem előkészítése - 13 MW teljesítménnyel 23 ezer mobil panelt helyeznének el talajszinten, amelyek követik a nap mozgását.